عوارض قرص «فورس فکتور»

قرص فورس فکتور (Force Factor) از داروهای چاق‌کننده بدن است که سازندگان آن افزایش وزن ۱۲ تا ۱۷ کیلو در ماه بدون عوارض و بازگشت را ادعا کرده‌اند، اما اینکه این ادعا صحت دارد یا خیر؟ سوالی است که برای پاسخ دادن به آن، به تحقیقات بیشتری نیاز است. سازندگان این محصول ادعا می‌کنند که فورس فکتور با افزایش جذب طبیعی مواد پروتئینی در بدن باعث می‌شود تا خود بدن بصورت طبیعی وزن اضافه کند، در نتیجه این اضافه وزن بدون بازگشت به وضعیت قبلی است.

این قرص ساخت کمپانی جی ان سی آمریکا بوده و گفته می‌شود با افزایش اشتها، بدن را چاق می‌کند. فورس فکتور در سال ۲۰۱۲ میلادی وارد بازار جهانی شد. این محصول به صورت بسته‌هایی حاوی ۱۲۰ عدد کپسول ۵۰۰ میلی‌گرمی به فروش می‌رسد.

تهیه قرص اصلی فورس فکتور

متاسفانه نمونه‌های تقلبی داروهای چاقی یا لاغری در بازار بسیار است و توسط سایت‌ها یا فروشگاه‌های نامعتبر، به فروش می‌رسند. گفته می‌شود در ایران شرکت فراز طب نمایندگی قرص فورس فکتور را دارد و سال‌هاست اقدام به فروش این محصول می‌کند. بر همین اساس اگر قصد خرید این محصول را دارید، برای اطمینان از اصل بودن آن، بهتر است به سراغ نمایندگی‌های معتبر بروید.

عوارض قرص فورس فکتور

هر دارویی به موازات اثرات رضایت‌بخشی که به دنبال دارد، می‌تواند عوارض ناخواسته‌ای نیز، بر جای بگذارد. فورس فکتور نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما اینکه این داروی چاقی دقیقا چه عوارضی می‌تواند داشته باشد بستگی به فرد مصرف‌کننده دارد. بنابراین در این زمینه حتما باید با پزشک، مشورت شود.


مقدار و نحوه مصرف

طریقه مصرف صحیح قرص یا کپسول فورس فکتور در بروشور فارسی همراه با محصول، نوشته شده است. به صورت معمول باید روزی ۴ عدد کپسول استفاده شود که بهترین روش استفاده از آن دوعدد کپسول با هم ۲ ساعت قبل از ناهار، یک عدد بعد از ظهر و یک عدد ۲ ساعت قبل از شام است.
در ابتدای شروع مصرف این قرص، می‌توانید از این روش استفاده کنید، هفته اول یک عدد کپسول ۲ ساعت قبل از ناهار و یک عدد ۲ ساعت قبل از شام، میل شود. اگر در این یک هفته اشتهای شما به حد مورد قبول رسید؛ تا آخر دوره همان روزی دو عدد میل شود اما اگر اشتهای‌تان رضایت‌بخش نبود از هفته دوم یک عدد کپسول ۲ ساعت قبل از ناهار، یک عدد بعداز ظهر و یک عدد ۲ ساعت قبل از شام، میل شود. اگر در هفته دوم اشتهایتان به حد مورد قبول رسید تا آخر دوره به همان صورت فقط روزی سه عدد، میل شود، اما اگر اشتهایتان رضایت‌بخش نبود از هفته سوم دو عدد کپسول باهم ۲ ساعت قبل از ناهار، یک عدد بعد از ظهر و یک عدد ۲ ساعت قبل از شام، میل شود.

 

نکاتی که در رابطه با مصرف قرص فورس فکتور باید بدانید

  • در صورت وجود هر نوع حساسیت دارویی یا آلرژی نسبت به غذاها، رنگ‌ها، نگهدارنده‌ها یا حیوانات به پزشک اطلاع دهید.
  • چنانچه با مصرف این دارو دچار علائم حساسیت مثل تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید، مصرف را قطع و به سریعا به اورژانس رجوع کنید.
  • بیماران مبتلا به بیماری‌های کلیوی و کبدی، مشکلات قلبی، مشکلات مربوط به معده، دیابت و افراد با فشارخون بالا و فشارخون پایین، نباید از این قرص، استفاده کنند.
  • خانم‌های باردار و شیرده نباید از این محصول، استفاده کنند.
  • جهت دستیابی به اثرات بهینه، فورس فکتور را در فواصل زمانی منظم، میل کنید.
  • در صورت فراموش شدن یک نوبت مصرف دارو به محض به یاد آوردن، آن نوبت باید مصرف شود مگر این كه تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد، در این صورت مقدار مصرف نوبت بعدی نباید دو برابر گردد.
  • توصیه می‌شود طی مصرف این داروی چاقی، از یک رژیم غذایی مناسب برای رسیدن به نتیجه مطلوب، بهره گیرید.
  • مصرف قرص فورس فکتور برای افراد زیر ۱۸ و بالای ۵۰ سال توصیه نمی‌شود.
  • به هیچ عنوان بیشتر از ۴ عدد کپسول در روز نباید استفاده شود.
  • به هیچ عنوان قرص‌های دیگر را همزمان با این قرص استفاده نکنید چرا که اثر یکدیگر را تغییر می‌دهند.