رونمایی از ۶ محصول دارویی

سورنا ستاری با آغاز هفته دولت و در راس هیات علمی و فناوری وارد شهرستان ساوه شد و در مراسم رونمایی از ۶محصول دارویی شرکت کرد.

گروه دارویی مهبان شیمی با بهره گیری از توان متخصصان داخلی، توانسته دانش لازم برای تولید ۶محصول دارویی «منفورمین هیدروکراید،سلوکسیب،پره گابین،ویتامین A1،اس سیتالوپرام و دیلیتازم هیدروکلراید»را کسب کند.

اصلی ترین محصول این رونمایی متفورمین هیدروکلراید نام دارد که مهمترین داروی دیابت جهان به شمار می رود.متخصصان این شرکت با بهینه کردن زمان تولید و بهینه سازی مقادیر حلال های مصرفی باعث‌افزایش کیفیت این محصول شده اند و با تولید انبوه این محصول می توان از خروج ۷۰میلیون دلاری ارز جلوگیری کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این سفر یک روزه از شرکت فناوری نوین نیرو بازدید کرد. شرکت فناوری نوین نیرو که در زمینه آب و نفت،گاز و پتروشیمی فعالیت دارد با دانش متخصصان بومی گام های مهمی در طراحی ،ساخت و همچنین تجهیزات هیدرولیک سدهای کشور برداشته است.تجهیزات هیدرومکانیک به واسطه تنظیم آب پشت سد،آبرسانی مداوم جهت آب شرب و آبرسانی مداوم جهت کشاورزی حایز اهمیت است و این مهم با توجه به دانش فناوران‌ خلاف ایرانی بومی سازی شده است.

ستاری در ادامه این سفر یک روزه از شرکت های پترو گاز پارسا بازدید می کند و در جریان آخرین روند کاری این شرکت دانش بنیان قرار می گیرد.این شرکت سازنده ایستگاه های تقلیل فشار گاز و اتصالات پلی اتیلن است که تا همین چند سال پیش بسیاری از تجهیزات اصلی مانندرگولاتورهای فشار قوی ،شیرآلات قطع کنار خارج وارد کشور می شد.این شرکت با بومی کردن محصولات ضمن جلوگیری از خروج ارز با عقد قراردادهایی با کشورهای اروپایی و افریقایی باعث ارزآوری شده است.

شرکت دانش بنیان دارویی ره آور تامین دیگر میزبان همراهان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری است.این شرکت فعال در تولید انواع قرص های ،روکش های قرص،مواد شیمیایی و فرآورده های نانویی توانسته از خروج میلیون ها ارز از کشور جلوگیری کند.

در ادامه این سفر شرکت دانش بنیان پوشش های مصنوعی فن آور که در زمینه تولید فیلم های قابل تنفس فعالیت می کند معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را در جریان آخرین روند کاری شان قرار می دهند.

مجتمع صنایع شیمیایی دکتر مجللی که اولین تولید کننده حلال های Hplc در کشور برای مصرف در صنایع دارو سازی،تحقیقاتی و شیمیایی است و دانش فنی آن تنها در اختیار چند کشور محدود است میزبان هیات علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
شرکت های دانش بنیان طعم و عطر ماگنولیا و نگین دارو نوآور مقصد بعدی ستاری خواهند بود.

در ادامه اخبار مرتبط با سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور منتشر خواهد شد.