Weekly News

درمان شقاق با کپسول ویتامین ای

یکی از درمان‌ های خانگی که برای شقاق توصیه می‌شود، استفاده از کپسول ویتامین ای است، این دارو می‌تواند درد بیمار را کاهش داده، زخم شقاق را بهبود بخشیده و نیز مشکل خونریزی را رفع کند.

درمان شقاق با کپسول ویتامین ای و نحوه انجام آن
درمان شقاق با کپسول ویتامین ای و نحوه انجام آن

بیماری شقاق درمان‌های متنوعی دارد که هر یک از آنها متناسب با وضعیت بیمار و شدت بیماری انجام می‌شود. در مورد بیماری شقاق باید گفت عارضه‌ ای است که موجب ترک در دیواره خارجی مقعد شده و درد شدیدی را به همراه دارد. این بیماری عامل تعیین شده‌ای نداشته ولی می‌توان گفت مجموعه‌ای از عوامل که فشار وارده بر عضله مقعد را افزایش می‌دهند، در بروز این بیماری نقش دارند.

به طور مثال نشستن‌های طولانی مدت، اسهال و یبوست مداوم، زور زدن برای دفع و …. از عواملی هستند که شانس ابتلا به شقاق را افزایش می‌دهند. این بیماری با نشانه‌ای از جمله درد، سوزش، خارش، خونریزی بروز کرده و چون زخم در ناحیه‌ای حساس از بدن قرار دارد، احتمال عفونی شدن آن نیز زیاد است.

شقاق‌های حاد در مراحل ابتدایی تنها با تغییر رویه زندگی و نیز انجام برخی راهکار درمان می‌شوند، ولی در هر صورت لازم است بیمار توسط پزشک معاینه شده و زیر نظر او اقدام به درمان‌های خانگی کند.

یکی از درمان‌های خانگی که برای شقاق توصیه می‌شود، درمان شقاق با کپسول ویتامین ای است، این دارو می‌تواند درد بیمار را کاهش داده، زخم شقاق را بهبود بخشیده و نیز مشکل خونریزی را نیز رفع کند. برای استفاده از این درمان خانگی باید در ابتدا کپسول ویتامین E را تکان داده تا محتویات آن مخلوط شوند، سپس کپسول را با استفاده از چاقو یا قیچی باز و محتویات آن را بر روی زخم شقاق ریخت. مالش این مواد بر روی زخم به جذب بهتر آن کمک می‌کند. همچنین این روش را باید برای مدتی تکرار کرد تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸