Weekly News

تولید نخستین داروی جهان با DNA مصنوعی

مهم ترین عاملی که دستیابی به تولید نخستین دارو با دی ان ای مصنوعی را در زمینه تولید دارو ممکن کرده، استفاده از دی ان ای مصنوعی است که در فواصل زمانی مختلف به بخش های مختلفی تجزیه می شود.

برخی داروهای خاص برای درمان نیازمند استفاده از داروهای متعددی هستند که باید با نظم زمانی خاص و به میزان کاملا دقیقی مصرف شوند، اما مصرف قرص ها به صورت دقیق و در زمان مناسب برای بیماران کار ساده ای نیست و فراموشی یا مصرف ز ناکافی می تواند روند درمان را مختل کند. اختراع داروی جدید ترکیب انواع داروها با یکدیگر که باید در زمان های مختلف و در مقادیر متفاوت مصرف شوند را ممکن می کند.

ساختار دارویی جدید نه تنها مولفه های مختلف داروها را در زمان های متفاوتی آزاد می کند، بلکه می تواند تاثیرات متفاوتی را که از داروهای مختلف انتظار می رود، بر جای بگذارد. بنابراین افراد بیمار می توانند به جای مصرف دهها قرص در زمان های مختلف تنها یک قرص را در روز مصرف کرده و نیاز دارویی خود را برطرف کنند.

در ترکیب این دارو از نوعی هیدروژل خاص هم استفاده شده که متشکل از نانوذرات مختلفی است. نانوذرات نقره ای، اکسید آهن و طلا از جمله نانوذرات تشکیل دهنده داروی مذکور محسوب می شود.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸