Weekly News

تولید دارو از زهر عقرب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشگین‌شهر گفت:‌ سال جاری برنامه داریم که با ساخت پژوهشگاه دارو در این واحد دانشگاهی از زهر عقرب دارو تولید کنیم.

بابک پهلوان درباره ایجاد مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشگین‌شهر اظهار کرد: از اواسط بهمن‌ماه سال گذشته توسعه کسب‌وکار، درآمدزایی و تولید علم را به‌صورت کاملاً کاربردی آغاز کردیم. در همین راستا مرکز رشد این واحد دانشگاهی را تجهیز کرده و مسئولی برای پیگیری کارهای آن تعیین کردیم.

وی افزود: طبق اساسنامه‌ای که مربوط به مراکز رشد است در ادامه ایده‌های جدید در بحث کارآفرینی را شناسایی و دسته‌بندی کردیم تا با هماهنگی پارک علم و فناوری استان آذربایجان‌شرقی تبدیل به شرکت‌های دانش‌بنیان شوند، مانند پژوهشگاه تولید دارو که راه‌اندازی شده و در حال تجهیز آن هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشگین‌شهر درباره برنامه‌های این واحد دانشگاهی برای سال جاری به آنا گفت: برای امسال دو برنامه برای این واحد دانشگاهی مدنظر داریم که در نخستین گام بحث توسعه گلخانه‌ها در این شهرستان را در دست اقدام داریم.

 

پهلوان تصریح کرد: برای توسعه گلخانه‌ها تفاهم‌نامه‌ای با فرمانداری مشگین‌شهر در شرف امضا داریم که دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشگین‌شهر به‌عنوان مجری طرح کارهای پژوهشی،‌ مکان‌یابی و زیرساخت‌ها را انجام دهد و بخش عملیاتی این طرح به عهده سرمایه‌گذاران باشد.

وی مطرح کرد: هزینه تأمین انرژی سیستم‌های گرمایشی گلخانه‌ها بسیار بالاست به همین منظور ما برای کاهش این هزینه‌ها از آب هدررفت نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر که گرمای بسیار بالای دارد، استفاده خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشگین‌شهر اظهار کرد:‌ پروپوزال طرح توسعه گلخانه‌ها آماده‌ شده و در روزهای آینده برای جذب سرمایه‌گذار اطلاعیه صادر خواهیم کرد.

پهلوان گفت: طرح دیگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشگین‌شهر برای سال جاری در بحث تولید دارو از زهر عقرب است که برای این منظور زمینی به مساحت ۱۷ هکتار در نظر گرفتیم تا با ساخت پژوهشگاه دارو در آن بتوانیم در نخستین گام از زهر عقرب دارو تولید کنیم که درآمدی بین یک تا ۱,۵ میلیارد ریال در سال خواهد داشت.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸