Weekly News

روشی جدید برای درمان سرطان پانکراس

در این نوع سرطان ابتدا باید اندازه تومور با استفاده از دارو به میزانی کاهش یابد که بتوان آن را با استفاده از جراحی به طور ایمن از بدن خارج کرد.

 

محققان دانشگاه ویرجینیای غربی با ترکیب داروهای ضدسرطان، داروی جدیدی موسوم به FOLFIRINOX تولید کردند که برای درمان نوعی سرطان پانکراس به کار می‌رود. در این بیماری، تومور بیش از حد به رگ‌ها نزدیک است و جراحی خطرات زیادی دارد.

 

به گزارش شفا آنلاین، در این نوع سرطان ابتدا باید اندازه تومور با استفاده از دارو به میزانی کاهش یابد که بتوان آن را با استفاده از جراحی به طور ایمن از بدن خارج کرد. اما یکی از مهم‌ترین چالش‌های این امر مقاومت زیاد سرطان پانکراس در برابر شیمی درمانی(Chemotherapy) است.

 

محققان برای ساخت این داروی جدید، اطلاعات حاصل از ۲۴ مطالعه را تجزیه و تحلیل کرده و ۳۱۳ بیمار مبتلا به سرطان پانکراس را که تومور آن‌ها نزدیک به رگ‌های خونی بود، با استفاده از داروی FOLFIRINOX تحت درمان قرار دادند. در این بررسی‌ها نرخ بقای کلی بیماران و تعداد مواردی را که اندازه تومور به میزان کافی برای جراحی کاهش یافت، ارزیابی شد.

در نتیجه این بررسی‌ها مشخص شد مصرف داروی FOLFIRINOX به طور متوسط موجب افزایش طول عمر بیماران شده و در مقایسه با سایر داروها در موارد بیشتری امکان برداشتن تومور را با استفاده از جراحی فراهم می‌کند.

 

سرطان پانکراس(Pancreatic cancer) یازدهمین سرطان شایع در مردان و نهمین سرطان تشخیص داده شده در زنان است .۷۱ درصد از مبتلایان به سرطان پانکراس در اولین سال تشخیص جان خود را از دست می‌دهند. این سرطان در مردان شیوع بیشتری دارد. سیگار، اضافه وزن، دیابت و سن از مهمترین عوامل خطر بروز این بیماری هستند.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸