Weekly News

مکانیسم اثر «ایموفیکس فیشر کیندر»

شربت ایموفیکس فیشر کیندر (Fisher kinder) از داروهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن به شمار می‌رود که حاوی ژل رویال، روی، ویتامین‌ها و عصاره‌های گیاهی است. از این دارو برای کمک به افزایش مقاومت طبیعی بدن در کودکان ۳ سال به بالا و همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدن در کودکان و نوجوانان، استفاده می‌شود. با افزایش سیستم ایمنی بدن می‌توان از ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی پیشگیری کرد و در صورت ابتلا، شدت و طول مدت زمان سرماخوردگی را کاهش داد.

ژل رویال (Royal Jelly) مهمترین ماده بکار رفته در این شربت محسوب می‌شود. این ژل ترکیبی از شکر، پروتئین، لیپید، اسیدهای چرب، ویتامین‌ها و مینرال‌ها است که توسط زنبور عسل تولید می‌شود. به ژل رویال، شاه انگبین، شیر زنبور عسل، شهد شاهانه، غذای ملکه و عسل سلطانی نیز می‌گویند. این ماده بسیار مغذی و نیروبخش است. از دیگر مواد تشکیل‌دهنده این شربت می‌توان به آویشن، آستراگالوس (گون)، رزا کانینا (گل نسترن)، ویتامین C، ریشه جینسینگ سیبری، ویتامین A، ویتامینD3، مورد و مرزه اشاره کرد.

شربت ایموفیکس فیشر کیندر، با طعم پرتقال تولید می‌شود.

 

 

تاثیر شربت ایموفیکس فیشر کیندر برای درمان سرماخوردگی کودکان

از آنجایی که مصرف این شربت موجب افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها و عفونت‌ها می‌شود، می‌تواند به عنوان یک مکمل ایده‌آل جهت تقویت سیستم ایمنی کودکان مورد استفاده قرار گیرد و از ابتلای آنها به سرماخوردگی‌های مکرر مخصوصا در فصول سرد سال، پیشگیری کند. با وجود اینکه مصرف این دارو مقاومت بدن کودک را نسبت به عوامل بیماری‌زا بالا می‌برد، اما بیشتر برای پیشگیری از ابتلا به بیماری از آن استفاده می‌شود. بنابراین در صورتی که کودک به سرماخوردگی مبتلا شد، باید برای درمان از داروهای دیگری نظیر شربت سرماخوردگی کوریزان، استفاده کرد.

 

نام های دیگر، موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی

نام های دیگر

-

موارد مصرف

 تقویت سیستم ایمنی بدن، پیشگیری از سرماخوردگی

 عوارض

 در صورت مصرف صحیح و به اندازه، عارضه جانبی خاصی ندارد

 تداخل دارویی

در این رابطه با پزشک، مشورت کنید


مقدار و نحوه مصرف

میزان دقیق مصرف این دارو در افراد مختلف متفاوت است و باید توسط پزشک تعیین شود. به طور معمول برای سنین ۳ الی ۱۲ سال، روزانه ۲ قاشق مرباخوری (۱۰ میلی‌لیتر) و برای سنین بالای ۱۲ سال، روزانه ۲ الی ۳ قاشق مرباخوری (۱۰ الی ۱۵ میلی‌لیتر) از این شربت تقویتی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

 

 

نکات قابل توجه در ارتباط با مصرف شربت ایموفیکس فیشر کیندر

  • این دارو را دقیقا همانطور که پزشک دستور داده است، مصرف کنید یا به کودک بدهید.
  • در صورت بروز هر گونه حساسیت دارویی در کودک، مصرف شربت را قطع و به پزشک، مراجعه کنید.
  • فهرست تمامی داروهای کودک را (چه گیاهی و چه شیمیایی) در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی داروها، اثرگذاری این شربت را تحت تاثیر قرار دهند.
  • قبل از مصرف، بطری حاوی شربت را خوب تکان دهید.
  • قبل از مصرف دارو، وجود هر نوع سابقه بیماری را به اطلاع پزشک برسانید.
  • قبل از اینکه این مکمل را مصرف کنید، پزشک را از هر گونه سابقه حساسیت دارویی و غذایی، مطلع سازید.
  • چنانچه بعد از مصرف این شربت، علائم آلرژی مثل کهیر یا تنگی نفس را مشاهده کردید، مصرف را قطع و سریعا به اورژانس مراجعه کنید.
  • استفاده از شربت ایموفیکس فیشر کیندر در دوران بارداری و شیردهی، با تجویز پزشک بلامانع است.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸