Weekly News

مکانیسم اثر «شربت آسماویت»

شربت آسماویت (Asmavit) از داروهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن به شمار می‌رود که مصرف آن برای افرادی که دچار ضعف این سیستم هستند، مناسب است. این شربت انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز را دارد و باعث حفاظت از مجاری تنفسی در مقابل آلودگی‌های محیطی مختلف، می‌شود.


تاثیر شربت آسماویت برای درمان سرماخوردگی کودکان

از آنجایی که مصرف این دارو موجب افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها و عفونت‌ها می‌شود، می‌تواند به عنوان یک مکمل ایده‌آل جهت تقویت سیستم ایمنی کودکان مورد استفاده قرار گرفته و از ابتلا به سرماخوردگی‌های مکرر آنها مخصوصا در فصول سرد سال، پیشگیری کند. علاوه بر پیشگیری از بیماری، مصرف این شربت برای تقویت اشتهای کودکان نیز، مفید است.

 

 


شربت آسماویت حاوی ویتامین‌های آ و سی است. تحقیقات نشان می‌دهد که این ویتامین‌ها نقش مهمی در کاهش خطر ابتلا به آسم دارند و باعث تقویت قدرت تنفسی بدن می‌شوند. دیگر ترکیبات تشکیل‌دهنده این شربت شامل ویتامین پ، ب کمپلکس، ای و همچنین مواد معدنی مثل سلنیوم، منگنز، منیزیم، آهن و روی است.

وجود این ویتامین‌ها و مواد معدنی در ترکیبات این دارو، به افزایش مقاومت بدن برای جلوگیری و پیشگیری از بیماری‌ها و عفونت‌های سیستم تنفسی، کاهش علائم ناشی از آلرژی و حساسیت فصلی و تقویت تنفس، کمک زیادی می‌کند.

 

نام های دیگر، موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی

نام های دیگر

-

موارد مصرف

 تقویت سیستم ایمنی و افزایش اشتها، آلرژی و حساسیت‌های فصلی، جبران کمبود ویتامین‌ها، رفع سرماخوردگی، آنفولانزا، ذات‌الریه، برونشیت، آسم و …

 عوارض

 در صورت مصرف صحیح و به اندازه، عارضه جانبی خاصی ندارد

 تداخل دارویی

در این رابطه با پزشک، مشوت شود


مقدار و نحوه مصرف

میزان دقیق مصرف این دارو در افراد مختلف متفاوت است و باید توسط پزشک تعیین شود. به طور معمول برای بزرگسالان ۲ قاشق مرباخوری، دو نوبت در روز تجویز می‌شود. مقدار مصرف برای کودکان به شرح زیر است:

  • کودکان یک الی ۴ سال: دو نوبت در روز، هر بار یک قاشق چایخوری
  • کودکان بالای ۴ سال: سه نوبت در روز، هر بار یک قاشق چایخوری

 

 


نکات قابل توجه در ارتباط با مصرف شربت آسماویت

  • این دارو را دقیقا همانطور که پزشک دستور داده است، مصرف کنید یا به کودک بدهید.
  • در صورت بروز هر گونه حساسیت دارویی پس از مصرف شربت در کودکان، مصرف آن را قطع و سریعا به پزشک مراجعه کنید.
  • قبل از مصرف این شربت در دوران بارداری و شیردهی، حتما با پزشک مشورت نمایید.
  • فهرست تمامی داروهای خود را (چه گیاهی و چه شیمیایی) در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی داروها، اثرگذاری داروی آسماویت را کاهش یا افزایش دهند.
  • قبل از مصرف دارو، هر نوع سابقه بیماری که داشته‌اید را به اطلاع پزشک برسانید.
  • قبل از اینکه این مکمل را مصرف کنید، پزشک را از هر گونه حساسیت دارویی و غذایی که قبلا داشته‌اید، مطلع سازید.
  • چنانچه بعد از مصرف این شربت، علائم آلرژی مثل کهیر یا تنگی نفس را مشاهده کردید، مصرف را قطع و سریعا به اورژانس مراجعه کنید.
  • مکمل‌های ویتامین مثل شربت آسماویت، هرگز جایگزین خوبی برای غذا نیستند. در صورتیکه به کودک ویتامین می‌دهید، باید سعی کنید عادات غلط تغذیه‌ای او را نیز، اصلاح کنید.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸