Weekly News

تاثیر «پرگابالین» در درمان صرع

کپسول خوراکی پرگابالین را باید به عنوان بخشی از یک درمان ترکیبی استفاده کرد و این بدان معنی است که ممکن است لازم باشد همراه با دارو‌های دیگری مصرف شود.

 

داروی پرگابالین به سه شکل کپسول، محلول و قرص آهسته رهش در داروخانه ها عرضه و یک داروی ضدصرع محسوب می شود.

 

داروی پرگابالین که با نام تجاری لیریکا (Lyrica) شناخته می شود یک دارویی خوراکی است که برای درمان صرع، درد عصبی، فیبرومیالژیا و اختلال اضطرابی عمومی تجویز می‌شود.

 

 این دارو به سه شکل کپسول، محلول و قرص آهسته رهش عرضه می شود و  همه اشکال آن از طریق دهان مصرف می‌شوند.

 

کپسول خوراکی پرگابالین  به صورت داروی ژنریک در دسترس نیست. کپسول خوراکی پرگابالین را باید به عنوان بخشی از یک درمان ترکیبی استفاده کرد و این بدان معنی است که ممکن است لازم باشد همراه با دارو‌های دیگری مصرف شود.

 

چه دلایلی باعث بروز تشنج می‌شود؟

 

اختلال در عصب‌های مغز باعث ایجاد تشنج می‌شود؛ تشنج کردن مربوط به زمان خاصی نیست و در هر لحظه از شبانه روز می‌تواند رخ دهد، این شرایط که معمولا با غش کردن و بیهوشی موقتی همراه است از چند ثانیه تا ۱۵ دقیقه می‌تواند به طول بیانجامد.

 

عوامل مختلفی در ایجاد این حالت دخیل هستند کف در این بین در کودکان تب بالا می‌تواند به بروز تشنج منجر شود، به همین دلیل است که توصیه می‌شود در صورت تب کردن کودکان اقدامات لازم برای پایین آوردن تب باید صورت گیرد. یکی از دلایل شایع تشنج مربوط به بیماری صرع است.

 

این بیماری معمولا زمنیه ژنتیکی داشته و با مصرف دارو قابل کنترل است.

 

طبق گفته پزشکان و متخصصان کاهش برخی مواد مغذی و معدنی مثل کلسیم، منیزیم یا افت قند خون بدن، عفونت‌های مغزی، ضربه‌های وارده بر سر، مسمومیت دارویی و غیره هم می‌توانند از دلایل ایجاد این عارضه باشند.

 

همانطور که گفتیم درمان‌های دارویی مختلفی برای کنترل تشنج در بیماران مبتلا به صرع وجود دارد که پزشک با معاینه بیمار و گرفتن شرح حال از او می‌تواند داروی مناسب را تجویز کند.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸