Weekly News

یافته‌های جدید از عوارض داروهای ضد تهوع

بسیاری از زنان باردار برای درمان ویار بارداری از داروی ضد تهوع استفاده می کنند. مزایا و عوارض داروهای ضد تهوع در بارداری برای مادر و جنین یک آزمایش بالینی بوده که نتایج آن هرگز منتشر نشده است. وزارت بهداشت کانادا و ایالت متحده و همچنین اداره غذا و دارو این ایالات این دارو را تایید کرده اند. در حال حاضر دارویی با نام تجاری Diclectin برای درمان ویار بارداری به فروش می رسد که می تواند ویار صبحگاهی مادران را تا حد زیادی کاهش دهد. ویار صبحگاهی به خصوص در سه ماهه نخست بارداری از بدترین حالات مادران است هر چقدر هم با تغذیه این ویار صبحگاهی را کنترل کنیم باز حالت تهوع و استفراغ جز لاینفک سه ماهه نخست بارداری است.

 

 

عوارض داروهای ضد تهوع در بارداری

 

پیریدوکسین در بین زنان باردار چنان محبوب است که در سراسر جهان برای ۳۳ میلیون زن تجویز شده است. این دارو در فهرست طبقه بندی داروها به عنوان داروی مراقبت از زنان دچار استفراغ قرار گرفته است. هر چند که هنوز تنها بخشی از نتایج آزمایشات بر روی این دارو درباره عوارض داروهای ضد تهوع در بارداری در اختیار عموم قرار گرفته است و بخش اصلی آن به صورت مخفی می باشد و فاش نشده است. اما همچنان مادران باردار استفاده از این دارو حتی با مضرات را به ویار صبحگاهی ترجیح می دهند.

 

طی آزمایشاتی که در یک کلینیک ایالات متحده انجام شد ۲۳۰۸ زن باردار که در هفته ۱۲ به سر می بردند و دچار تهوع و استفراغ بودند. آنها تحت تجویز داروی  ترکیبی از Diclectin قرار گرفتند. ۱۵۹۹ شرکت کننده در شرایط متوسط یا به نحوی عالی قرار گرفتند. پزشکان این تحقیق اعلام کردند که با همه این آمار بسیاری از جنین ها تحت خطر مرگ قرار گرفته اند و اینکه محتوای Diclectin در طول دوره درمان ویرایشاتی داشته است.

 

با همه این اوصاف می توان گفت به دلیل آنکه مصرف دارو در طی دوران بارداری بسیار پر خطر می باشد تحمل ویار صبحگاهی یک راه حل بسیار مطمئن تر و بی خطر می باشد. استفاده از مواد غذایی که می تواند  برای درمان ویار بارداری راه حل مناسب تری می باشد.

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸