Weekly News

شیوه جدید کنترل مصرف داروهای تخدیری

این قرص حاوی حسگری است که به همراه دارو در یک کپسول ژلاتینی قرار داده می شود و به پزشک در ردیابی دفعاتی که بیمار داروهای (مخدر) تجویزی خود را مصرف می کند، کمک کرده و مراقبان بهداشتی را از علائم سوء مصرف این داروها آگاه می‌سازند.

محققان بیمارستان بریگهام و زنان در آمریکا اکنون در حال آزمایش استفاده از حسگرهای قابل جذب برای ردیابی الگوهای مصرف داروهای تخدیری تجویز شده هستند.

دکتر ادوارد بایر از بیمارستان بریگهام و زنان و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: این فناوری امکان کنترل آستانه تحمل بیماران را برای پزشکان میسر کرده و آنها را از الگوهای در حال افزایش مصرف دارو باخبر می کند.

این قرص های دیجتالی علاوه بر کمک به پزشکان در تشخیص الگوهای بالقوه سوء مصرف داروهای مخدر، به محققان کمک می کنند تا الگوهای درمانی درد عادی را بهتر درک کنند که به پزشکان اجازه می دهد به اندازه مناسب دارو تجویز کنند.

هر قرص حاوی یک فرستنده رادیویی منحصر به فرد و یک کپسول ژلاتینی استاندارد حاوی یک قرص اکسی کودون (oxycodone) است. داده ها در یک پچ چسبنده که بر روی شکم بیمار قرار می گیرد و یک خواننده کابلی (به اندازه یک آی پاد) متصل است، ذخیره می شود.

 

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸