Weekly News

دارویی برای کاهش ریسک مرگ در بیماران قلبی

نتایج یک مطالعه طولانی نشان می دهد مصرف داروهای استاتین ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی را در مردان تا ۲۸ درصد کاهش می دهد.

تحقیقات قبلی فواید استفاده از استاتین ها را در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و کلسترول در میان جمعیت های مختلف بیمار نشان داده است.

تیم تحقیق به سرپرستی کائیسیک ری، از دانشکده امپریال لندن، بعد از مطالعه مرگ و میر در طول یک دوره ۲۰ ساله دریافتند مصرف روزانه ۴۰mg «پروستاتین»، نوع نسبتا ضعیف استاتین، موجب کاهش مرگ بیماران قلبی تا بیش از یک چهارم شده بود.

وی در این باره می گوید: «برای اولین بار ما نشان می دهیم که استاتین ها در این گروه افراد خاص که عموما سالم هستند فقط دارای میزان نسبتاً بالای LDL (کلسترول بد) هستند، خطر مرگ را کاهش می دهند. از اینرو نشان می دهد که دستورالعمل های فعلی در جهت درمان این گروه بیماران با استاتین ها، منطقی است.»

به گفته محققان حتی کسانی که کلسترول شان کمی بالاست، در طولانی مدت در معرض خطر بالای بیماری های قلبی هستند و کاهش مداوم LDL در طول زمان به کاهش ریسک مرگ کمک می کند.

 

صاحب امتیاز و سردبیر: آمنه صفری گیری

نشانی نشریه: تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر(بخارست)، کوچه پنجم، پلاک ۱۵، طبقه چهارم، واحد ۲۰.  کدپستی: ۱۵۱۳۷۱۸۶۴۶ | صندوق پستی: ۷۹۱۱ - ۱۵۸۷۵
تلفن دفتر مرکزی: ۸۸۴۸۱۰۵۷ - واحد اشتراک: ۸۸۴۸۱۰۵۸